Tur Bilgileri
27 Kasım 2022
Coffee Break Dahil
Ankara Çıkışlı
Ankara Aile Dizimi Aldino Hotel

Tur Arama

 • Tur Programını Yazdır
 • Nedir Bu Aile Dizimi ?

  Aynı zamanda Hellinger Terapisi olarak bilinen, 90’lı yıllarda Almanya’da psikoterapist Bert Hellinger tarafından ortaya çıkarılan bir psikoterapi yöntemi olan Aile Dizimi Terapisi, ailenin nesiller boyu, birbirine görünmez bir bağla bağlı olduğu anlayışına dayanır. Bu anlayış kişinin yaşadığı bir takım psikolojik rahatsızlıklara doğmuş olduğu kök ailede geçmişte yaşanmış sorunların sebep olduğunu savunur. 

  Tarihçesi şaman inançlarına bağlı olarak yaşayan Zulu’lara kadar dayanır. 

  Aile dizimi terapisi nasıl yapılır?

  Bireysel veya grup seansı şeklinde yapılır. Grup terapisi yönteminde en az 10 kişi olması gerekir ve bu kişiler seçilmesi durumunda aile dizimi yapılan kişinin akrabalarını temsil eder. Bireysel terapi yöntemindeyse terapist aile fertlerini temsil görevini sık sık yer değiştirerek yerine getirir.

  Terapi sırasında amaç kişiyi etkisi altında bırakan olayı ortaya çıkarmak ve aile fertleri arasında içsel barışı sağlamaktır.

  Negatif ve Zararlı İlişki Kalıplarından Kurtulmak İçin Aile Dizimi

  Çoğu insan fark etmeden hayatında hep aynı ilişki dönülerini yaşar. Negatif ve zararlı ilişki kalıpları mutsuzluğun en yaygın nedenleri arasında yer alır.

  Çevreyle kurulan ilişkiler ve insanlara bakış açıları aile temellidir. Aile içinde ezberlenmiş fark etmeden içinize işlemiş olan kalıplarla ilişki kuruyor olabilirsiniz. Negatif ve zararlı ilişki kalıplarından kurtulmak için aile dizimi terapisinden yararlanabilirsiniz.

  Aile diziminde hangi davranış biçimlerinin nereden geldiğini keşfetme şansınız olabilir. Erken çocukluk döneminde aile içindeki ilişkiler kalıp olarak zihninize işler. Bu kalıplar hayat boyu sizin de ilişkilerinizi şekillendirmenizde etkili olur. Aile dizimi bu tür kalıpları keşfetmenize yardımcı olabilir.

  Aile İçi Karışıklıkları Çözmek İçin Aile Dizimi

  Aileler kara kutu gibidir. Her biri kendi karmaşık döngüsünde yaşama yön verir. Neden hep böyle bir karmaşa var diye merak edenler için aile dizimi yeni keşifler sunabilir. Aile içinde yaşanan ve çözülemeyen karışıklar aile dizimi ile çözülebilir.
  Tekrar eden ilişki sorunları, kızgınlıklar, kırgınlıklar, öfke ve nefret gibi duygular atalardan miras alınmış olabilir. Bu tür keşifler aile diziminde ortaya çıkabilir. Sizden çok daha önce yaşanmış olayların etkisi altında olabilirsiniz. Aile, bugün tanıdığınız kişiler değildir sadece. Yüzyıllar öncesine dayanan kuşaklar arası bağlarla birbirine bağlı çok daha geniş bir kavramdır. Aile içindeki sorunların nedenleri kuşaklar boyu aktarılan deneyimler olabilir. Aile dizimi ile aile içindeki sorunların nedenlerini çözme yolunda adım atabilirsiniz.

  Çözülmeyen ve Tekrar Eden Kötü Duygu Durumları İçin Aile Dizimi

  Hayatınızın belli dönemlerinde rutin olarak kötü duygular hissediyor olabilirsiniz. Bazen ortada sorun yokken de bu tür duygular içinizi kaplayabilir. Aile diziminde bu tür kötü duygu durumlarının neden tekrar ettiği, nereden geldiği gibi soruların yanıtını bulabilirsiniz. Atalarınızdan miras kalan bazı çözülmemiş hesaplarla yüzleşebilirsiniz. Size ait olmayan ama ailenize ait olan deneyimler nedeniyle kötü hissediyor olabilirsiniz. Çözülmeyen ve tekrar eden kötü duygu durumları size atalarınızdan miras kalmışsa aile diziminde bu durumları anlayabilirsiniz.

   

  Aile dizimi için maksimum katılımcı sayısı 5 kişidir.

  Temsilci olarak katılımcı maksimum 10 kişidir.  DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 02 Aralık Cuma tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
  Önemli Notlar;
  Fiyat Türü Peşin
  Single 2500 ₺
  Double 2500 ₺
  Triple 2500 ₺
  0-2 Yaş Ücretsiz
  3-6 Yaş 0 ₺
  7-12 Yaş 2500 ₺

  Yorum yazılmamıştır.

  Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
  © Copyright © 2021 tourslandturkey.com | Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiç bir İçerik İzinsiz Olarak Kullanılamaz.