Tur Bilgileri
22 - 26 Temmuz
Yarım Pansiyon
Ankara Çıkışlı
Divriği Kemaliye Arapgir Turu

Tur Arama

 • Tur Programını Yazdır
 • ANADOLU’NUN GİZEMLİ KÖYLERİ

  Anadolu'nun El-hamrası Divriği Ulu Cami ve Darüşşifa…

  Divriği konakları ve en yenisi 300 yıllık olan evlerin bulunduğu 800 yıllık köy Tuğut köyü.

  Orda bir köy var uzakta şiirinin ilham kaynağı Kemaliye Apçağa köyü.

  Mor reyhan tarlaları, Anadolu’da bilinen en eski 787 yıllık Cemevi, Neolitik Çağdan günümüze Arapgir...

   

  • 1. Gün 22 Temmuz Cuma
   ANKARA | DİVRİĞİ

   Akşam üzeri 16:30 da Ankara Garda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz.

  • 2. Gün 23 Temmuz Cumartesi
   DİVRİĞİ ULU CAMİİ | NURİ DEMİRAĞA KONAĞI

   Alacağımız yöresel sabah kahvaltısının ardından Divriği denince akla ilk gelen yer taç kapısıyla dillere destan Ulu Cami’yi görmek için yola çıkıyoruz. Başka örneği olmayan, mimarının tek eseri ve neredeyse Anadolu ve yakın Asya'nın tüm medeniyetlerinden izler taşıyan ayrıca UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olan eseri ziyaret ediyoruz. İslam Mimarisi’nin baş yapıtlarından olan Sivas-Divriği Ulu Cami’yi gördükten sonra programımıza Divriği Kalesi'nin yanındaki tepeden Çaltı Kanyon’unun görülmesi ile devam ediyoruz. Hüseyin Gazi Türbesi’nin olduğu yerden panoramik Divriği manzarasını seyretmeyi de ihmal etmeyerek başta Nuri Demirağ Konağı ve Müzesi olmak üzere Divriği Konakları’nı (Ayanağa Konağı, Abdullah Paşa Konağı, Tevrüzlüoğlu Konağı ) gezmeye devam edip  yöresel halı dokuma  atölyesine gidiyoruz. Ardından yöresel öğle yemeğini alıyoruz. Öğle yemeğinin ardından tarih kokan sokaklarda geziyor alışveriş için serbest zaman veriyoruz sonrasında akşam yemeğimizi Divriği’de alıp konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

   |Konaklama Divriği Otel

  • 3. Gün 24 Temmuz Pazar
   TUĞUT KÖYÜ | ONAR KÖYÜ | OCAK KÖYÜ

   Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından 800 yıllık tarihe Tuğut köyünde sal taşı ile yapılan evleri görmeye doğru yola koyuluyoruz.

   Varışımızın ardından Orta çağ dönemini andıran bu mistik köyde gezimize başlıyoruz.

   Köyün dar ve eğimli araziye yerleşmiş dik sokakları taştan döşenmiş ve yapıların eteklerinde taştan kaldırımlar bulunuyor. Yaklaşık 800 yıllık tarihi ile Türklerin civardaki en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen köyde bulunan evler, yüzyıllar önce taş ocaklarından toplanarak köye getirilen yöreye özgü düz ve yassı sal taşı ile yapılmış. En yeni evin yaklaşık 300 yıllık olduğu tahmin edilen köyde anılarımıza bir yenisi ekleyip, tarihin ve tabiatın muhteşem armağanı Arapgir'e doğru hareket ediyoruz.

   İlk durağımız Neolotik Çağ’dan günümüze kadar ulaşmış Anadolu’da ki nadir yerlerden biri olan Onar Köyü...

   Araştırmalara göre Onar Köyü yerleşimi Prehistorik dönemlerden itibaren yaşanmaya başlanmıştır. Yapılan yüzey araştırmalarında da bu döneme ait çeşitli antik objeler bulunmuştur. Bulunan bu nesneleri görmek için Onar Köyün de bulununan Cemevi’ne geçiyoruz.

   Günümüzde Onar Köyü modern Cemevi’nde Göktürkçe ‘Neng ölesi’ (her şey fanidir) yazan mezar taşı ve yine aynı dönemden kalan Göktürk mezar taşları sergilenmekte. Ayrıca köyün tarihi ile yakından ilgili Bayat Boyu tamgaları da yine burada sergilenmektedir.

   Yine Onar köyünün yanı başında, onar köyünün yamacında yer alan M.Ö. 1.y.y’ a ait 10’dan fazla kaya mezarlarını göreceğiz.

   Sonrasında Anadolu’nun en eski Cemevi olan Büyükocak Cemevini gezeceğiz.Dışarıdan görünmeyecek bir şekilde yapılmış olup, koridor biçimindeki girişi hariç bu özelliğini neredeyse hala korunan 787 yıllık geçmiş sahip Cemevini’de gördükten sonra Onar Köyü’nden ayrılıyor, bir başka özel köy olan Kemaliye ilçesine bağlı Ocak köyüne geçiyoruz.

   Tarih müzesi, hamamı, kültür merkezi ile her yıl 30 bin turisti ağırlayan, alevi ve sunni köylülerin yıllardır birlik ve berabirlik içinde yaşadığı  700 yıllık Ocak köyünü de gördükten sonra konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyourz.

   | Konaklama Kemaliye Vadi Otel

  • 4. Gün 25 Temmuz Pazartesi
   KEMALİYE KARANLIK KANYON | DOĞA TARİHİ MÜZESİ | APÇAĞA KÖYÜ

   Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, ismi Eğin iken Mustafa Kemal Atatürk’e atfen Kemaliye olarak değiştirilen, Çevre ve Kültür Değerlendirme ve Tanıtma Vakfı Tarafından özgün mimarisi ve dokusuyla UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRAS LİSTESİ’ ne aday gösterilen Kemaliye’de ilk olarak  dünyanın en büyük kanyonların biri olan, Karanlık Kanyon’da, tekne gezisi yapıyoruz. (Hava şartlarının ve su seviyesinin uygun olması durumunda). Ardından, Prof. Dr. Ali Demirsoy Doğa Tarihi Müzesi’ni geziyoruz. Kemaliye sokaklarında bölgeye özgü evlerin arasında yapacağımız zamana yolculuk sonrasında, lök tatlısı tadımı için Lökhane’ye gidiyoruz. Zincirli Kaya, Tarihi Taş Dibi Camii, Mani Yolu, Kadı Gölü, Seytali Parkını geziyoruz. Ardından Ahmet Kutsi Tecer’in “Orda bir köy var uzakta” şiirinin ilham kaynağı ve doğduğu köy olan, Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü içerisinde yapacağımız yürüyüş sonrasında, inanılmaz bir azimle yapılan Kayabaşı’nda 85 basamakla çıkılan Bekir Taştan Evi’ni hayranlıkla ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrası Divrik'e gitmek üzere trenimize geçiyor gün batımını muhteşem manzaralarla taçlandırarak yolculuğa koyuluoyuruz.

   Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...

   |Konaklama Divriği Otel

  • 5. Gün 26 Temmuz Salı
   DİVRİĞİ | ANKARA

   Sabah alacağımız kahvaltı sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Belirlenen saatte buluştuktan sonra trende yerlerimizi alıyor, Ankara'ya doğru geri dönüşe geçiyoruz.

   Bir sonraki rotalarımız da görüşmek üzere...  DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 02 Aralık Cuma tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.
  ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  Otellerde 3 Gece YP Konaklama

  Zorunlu Paket Tur Seyahat Sigortası

  3 Sabah Kahvaltısı

  3 Akşam Yemeği

  Profesyonel Rehberlik Hizmeti

  Programdaki Çevre Gezileri

  Yolculuk Sırasında İkramlar

  Ankara Divriği Ankara gidiş dönüş tren biletleri

  Köylere Minibüs ile ulaşım

  Yerel alan kılavuzları

  ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  Öğle Yemekleri

  Otelde Yemeklerde Alınan İçecekler

  Minibar ve Diğer Şahsi Harcamalar

  Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

  Önemli Notlar;

  1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-17 kişide minibüs ile, 18-31 kişide midibus, 32-50 kişide lüks otobüslerimiz ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (min.15 kişi); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir.
  2-) Toursland Turkey, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
  3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Toursland Turkey sorumlu tutulamaz.
  4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir. 
  5-) Toursland Turkey, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir. 
  6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
  7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Toursland Turkey sorumlu değildir.
  8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Toursland Turkey sorumlu tutulamaz.
  9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir.
  10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

  Fiyat Türü Peşin
  Single 3250 ₺
  Double 2650 ₺
  Triple 2530 ₺
  0-2 Yaş Ücretsiz
  3-6 Yaş 650 ₺
  7-12 Yaş 2050 ₺

  Yorum yazılmamıştır.

  Formu doldurun, satış temsilcimiz beirttiğiniz süre içinde sizi arasın. Zorunlu alanları (*) doldurmalısınız.
  © Copyright © 2021 tourslandturkey.com | Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiç bir İçerik İzinsiz Olarak Kullanılamaz.